Egy macska napja2014.07.17. 19:43, Animaldoctor
Lusta cicák...
Sziasztok! A mai frissből kiderül, hogy hazugság-e, avagy igazság, hogy a macskák a félnapot átalusszák. Nos, nem tévhit ez az állítás, ugyanis egy átlag macska napja úgy telik, hogy néha-néha felkel, megmosakszik, aztán alszik tovább, és kizárólag akkor kel fel ha muszáj. Hogy bebizonyítsam, megkerestem egy ehhez kapcsolódó videót. A videó egy cica napját mutatja, aki 12.20-tól 16.30-ig alszik, néha-néha felriadva.
Újraélesztés2014.07.16. 14:53, Animaldoctor
Fontos tudnivaló!
Előfordulhat, hogy kedvencünk élete rajtunk múlik. Ha nincs pulzus, sem légzés, tudnunk kell, hogy tartsuk életbe háziállatunkat, még az orvos ki nem érkezik. (Aki esetleg nem látná a képen:)
1. Ha nincs pulzus, sem légzés újra kell éleszteni! Pulzust középső - és mutató ujjal ellenőrizhetjük a csuklónál, a boka alatt, a comb belső oldalán - femorális artéria, vagy ott, ahol a bal könyök a vállhoz kapcsolódik.
2. Honnan tudom, hogy kedvencemet tényleg újra kell éleszteni? Az íny és az ajkak színtelenné vállnak, a pupillák a fényre nem reagálnak.
3. Ha nincs légzés, lélegeztetni kell! A macskáknál és a kistestű kutyáknál a levegőt az orron és a szájon egyszerre fújjuk be. A közepes- és nagytestű kutyáknál csak az orron fújjuk be!
Hemlich-fogás: Ha a lélegeztetésre nem reagálnak, lehet, hogy valami gátolja. Fordítsuk a kutyát fejjel lefelé úgy, hogy a hátukat a mellkasunkhoz szorítjuk. Kulcsoljuk át a kutyát mindkét kezünkkel és egy hirtelen mozdulattal rántsuk meg a hasat, a borda alatt. Ha az idegen tárgy látható, távolítsuk el, aztán próbáljuk újra a lélegeztetést!
4. Ha nincs pulzus kompresszáljunk! A kutyát fektessük a jobb oldalára, tegyük a kezünket oda, ahol a könyök és a váll csatlakozik. Soha ne kompresszáljunk ha van pulzus! ÉLETVESZÉLYES! Ha a pulzust nem észleljük ismételjük tovább, közben 1 percenként ellenőrizve a pulzust. 20 perc után hagyjuk abba!
A tengerlakók birodalma 2.2014.07.15. 16:22, Animaldoctor
Folytatás!
A tengerlakók birodalma 1.2014.07.13. 19:48, Animaldoctor
Dokumentumfilm & új kinézet
Sziasztok! Bár még mindig nincs ötletem miről hozhatnék cikket, ma megalkottam az új, bár egyszerű, de szerintem hangulatos, és színes kinézetet. Korallokat, és halakat láthattok rajta. A mai friss ezekhez az állatokhoz kapcsolódik, egy dokumentumfilm a tengerlakókról. Nekem nagyon érdekesnek tűnt ez a pár perces ismertető az óceáni élővilágról, úgyhogy most ezt a videót veletek is megosztanám!
Skarlátarcú majom2014.07.09. 16:04, Animaldoctor
Másnéven Uakari...
A skarlátarcú majom elterjedési területe az Amazonas-medence viszonlag kis területére korlátozódik. A brazíliai Japura folyótól a perui Rio Huallagáig, nyugati irányban az Andokig terjed. A nőstények fej-törzs hossza 36-57, a hímeké 43-56 centiméter. A nőstény farkhossza 14-16, a hímeké 15-18 centi. Testtömegük 3,5 és 4,1 kilogramm között mozog. A majom szőrzetének színe fehér. Arca csupasz, hússzínű. Erős végtagjai miatt, ez a faj képes a hátsó lábával kapaszkodva függeszkedni, vagy felegyenesedve járni. Kezén öt ujj található. Általában nappal aktív, 15-30 fős csoportokban élnek. Táplálékát gyümölcsök, levelek, magvak, virágok és néha rovarok alkotják. Az ivarérettséget 3-4 éves korban érik el. A párzási időszak egész évben tart, a vemhesség 6 hónapos, mely végén egy kölyök születik. A kölyök akár 3 évet is az anyja közelében tölt, az egész család óvja és gondozza őt.
|