Óriás japán rák2015.01.14. 21:35, Animaldoctor
A föld legnagyobb ízeltlábúja
Az óriás japán rák előfordulása főleg a Japán körüli vizek környékére tehető, főleg a Honsú sziget déli partjainál a Tokió-öböl és a Kagosima között. A faj a legnagyobb ízeltlábú, két ollója közötti távolság elérheti akár a 3,8-4 métert is. A test mérete, az a páncél átmérője 40 centiméterre nőhet meg. Tömege 19 kilogramm. A hímek karja nagyobb, a nőstényeké rövidebb, mint a mögötte lévő lábpár. E rákfaj teste narancssárga színű, a lábakon fehér foltokkal. Ijesztő megjelenése ellenére igen békés természetű. A kifejlett példányok 50 métertől kezdve, egészen a 600 méteres mélységig megtalálhatoak. Természetes élőhelyén főleg kagylókkal és állati tetemekkel táplálkozik, de szükség esetén az algával is megelégszik. Akár 100 évig is élhet. Tavasszal a szaporodási időszakban feljön a sekély vízbe. A lárva fejlődése a víz hőmérsékletétől függ és kb. 54-2napot vehet igénybe. A lárva nem hasonlít a felnőtt állatra. Teste átlásztó, lába hiányzik. Életének első felében a plankton része és a víz felszínen lebeg.
19 előtte-utána fotó2015.01.12. 16:12, Animaldoctor
A lepkékről és hernyóikról
Blade a tolószékes teki :)2015.01.09. 17:50, Animaldoctor
Kis cuki :)
A videóban szereplő kis teknős Blade névre hallgat. Egy születési rendellenesség miatt nem fejlődtek ki a lábai, így nehézkes számára a mozgás. A gyenge kis lábak nem képesek megtartani a teknős saját testsúlyát sem, így csak nagyon nehezen tud járni. Egy német orvos azonban találékony megoldást eszelt ki a kisállatnak. Dr. Carsten Plischke némi ragasztóval és legóval könnyítette meg Blade életét. A kis teki így már szabadon mozoghat bármerre, sőt valószínűleg a többi teknőst is lehagyja. Tehát senki se mondja, hogy az állatokon való segítség véges! :) Hisz nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
Kaliforniai kondor2015.01.08. 19:27, Animaldoctor
Egy érdekes madár az USA-ban
A kaliforniai kondor az Amerikai Egyesült Államok nyugati partvidékén nagyszámban előfordul. 1987-ben 27 példány élt a fajból, ennek következtében egy befogási és szaporítási program indult el, így létszáma valamivel bővült. Feje és nyaka teljesen csupasz, ami lehetővé teszi, hogy fejét a tollai bepiszkítása nélkül belefúrja a dögökbe. Szárnyai szélesek, ami elősegíti a repülés közbeni vitorlázást. Gyenge lábai meggátolják abban, hogy nagyobb testű állatokat zsákmányoljon. A levegőben vitorlázva keresi táplálékát. Étlapján főleg kisebb állatok, dögök szerepelnek. 2 évente rak egy tojást és a fiatal madarak csak 5-7 évesen válnak ivaréretté.
A macskák élete2015.01.06. 16:00, Animaldoctor
EGY VIDEÓJÁTÉK!
Több élet, sérülésmentes esés, nesztelen lopakodás? Ez a macska élete. De várjunk, ez a videójátékok karaktereire is igaz nem?! De! ;)
|